22 серпня 2018 року під головуванням начальника Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Круголя Ю.В. відбулась нарада з арбітражними керуючими з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах Вінницької області, відносно яких порушено провадження у справі про банкрутство.

Нарада проведена за присутності Першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Вінницької Т.О, в.о. начальника відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Глінчук К.О. та за участю представників Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації, Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Головного управління статистики у Вінницькій області, Управління Держпраці у Вінницькій області, Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області та Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області.

На семінарі-нараді був присутній арбітражний керуючий Оверчук Д.О., який виконує відповідні повноваження на підприємстві, стосовно якого порушено провадження у справі про банкрутство.

Під час семінару-наради присутній арбітражний керуючий надав пояснення стосовно підприємства, де він виконує відповідні повноваження та існує проблема заборгованості по виплаті заробітної плати та платежів до Пенсійного фонду України.

Вказаний захід направлено на здійснення аналізу стану погашення заборгованості із заробітної плати та платежів до Пенсійного фонду України на підприємствах-банкрутах Вінницької області та основних причин, що перешкоджають виплаті вказаної заборгованості працівникам боржника.

Також з’ясовані обставини, які заважають швидкому розв’язанню зазначеної проблеми на підприємстві, де виконує свої повноваження вищезазначений арбітражний керуючий, серед яких:

- здійснюються заходи щодо реалізації майна боржника та погашення заборгованості із заробітної плати.

За результатами проведеного семінару-наради арбітражному керуючому запропоновано активізувати роботу у справі про банкрутство, на якій вищезазначений арбітражний керуючий виконує повноваження керуючого санацією.

Загальна сума погашеної заборгованості із заробітної плати за період з 1 січня 2018 року по 1 серпня 2018 року становить 3 232 331,16 грн.

В процедурі розпорядження майном перебуває 7 підприємств із заборгованістю по заробітній платі на загальну суму 7 793 745,78 грн.

В процедурі санації перебуває 2 підприємства із заборгованістю по заробітній платі на загальну суму 630648,37 грн.

В процедурі ліквідації перебуває 11 підприємств із заборгованістю по заробітній платі на загальну суму 6 725 136,45 грн.

З них 7 державних підприємств із заборгованістю по заробітній платі на загальну суму 6 206 894,15 грн.

Швидкому розв’язанню проблеми погашення заборгованості із заробітної плати на державних підприємствах та підприємствах, в статутному фонді яких державна власність складає більше 50% заважає перебування зазначених підприємств у переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, відповідно до Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» від 7 липня 1999 року № 847-XIV. У зв’язку з чим впровадження інших процедур крім процедури розпорядження майном не є можливим.

Користуючись нагодою, усіх присутніх було проінформовано про проект «Я МАЮ ПРАВО!», напрямки його реалізації та актуальні зміни в законодавстві, зокрема, про посилення відповідальності за несплату аліментів.

В ході наради роздано інформаційні матеріали Міністерства юстиції України.

#ЯМП!

#Мінюст