Начальником Літинського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Сергієм Гладько спільно із головним спеціалістом Літинського бюро безоплатної правової допомоги Козятинський місцевий центр з надання БВПД Галина Войнаревич,

начальником Літинського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Denis Bey, начальником Літинського районного відділу Державної виконавчої служби Volodymyr Ilchenko організовано та проведено круглий стіл, під час якого було обговорено питання про запобігання та протидію домашньому насильству, зокрема акцентували увагу на змінах у законодавстві, які спрямовані на допомогу постраждалим та покарання кривдників. На даний час Кримінальний кодекс доповнено статтею 126-1, яка встановлює відповідальність за домашнє насильство. Тепер під домашнім насильством мається на увазі не тільки фізичне, а й психологічне, економічне та інші види насильства.

Раніше в якості суб’єкта Закону виступали тільки подружжя, яке живе разом, і їхні діти, то тепер він поширюється і на постраждалих від колишніх чоловіків/дружин або партнерів, а також на тих людей, які є парою, але разом не проживають.

Поширення проявів насильства і жорстокості у сім’ї не лише руйнує гармонію і злагоду в родині, спричиняє сімейне неблагополуччя, а й виступає однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. Ця проблема небезпечна тим, що від неї страждають діти. Страждають як від насильства у ставленні до дитини, так і спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, а у майбутньому — переносять цей негативний досвід у власне життя. Тому зрозуміло, що насильство в сім’ї є суспільною проблемою, яка повинна вирішуватися на рівні держави. Але також очевидно, що самих законів для вирішення проблеми домашнього насильства недостатньо. Не менш важливо змінити менталітет суспільства, ставлення людей до себе, до власної гідності. Також цього можна досягти завдяки комплексним просвітительським програмам, розповсюдженню інформації про права людини, механізмів її захисту, інформації про успішні випадки захисту прав у суді, запровадження практики звернення по допомогу до психолога. По завершенні робочої зустрічі сторонами було визначено подальші напрямки вирішення проблемних питань щодо попередження насильства в сім'ї та реалізація подальших заходів, з метою покращення взаємної співпраці.