У Вінницькій області працює оперативний штаб з протидії рейдерським захопленням земель та врожаю, телефон «гарячої лінії» ГТУЮ у Вінницькій області: (0432) 66-11-66, графік роботи «гарячої лінії» – пн.-чт.: 09.00-13.00, 14.00-18.00; пт.: 09.00-13.00, 14.00-16.45. Крім того, про факти рейдерських захоплень можна повідомляти на «гарячу лінію» Вінницької облдержадміністрації за телефоном: (0432) 61-45-03 чи email: stopreаder@vin.gov.ua

В рамках роботи Всеукраїнського тижня права, який відзначається з 4 по 10 грудня 2017 року, на черговій зустрічі комунікаційної стратегії Кабінету Міністрів України «Єдиний голос» команда Міністерства юстиції, на чолі з радником Міністра Оленою Семикіною, презентувала проект «Я МАЮ ПРАВО!». Представники ЗМІ, неурядових громадських організацій, фахівців у галузі права і державних органів влади одержали нагоду почути про розвиток проекту від ідеї до безпосереднього втілення.

 На початку зустрічі радник Міністра юстиції зауважила: «Зараз державні комунікації вийшли на новий рівень. Це нові люди в командах, нові підходи до створення інформаційних кампаній, нові інструменти для правильного реагування на критику…» Проект «Я МАЮ ПРАВО!» є яскравою ілюстрацією якісних змін в комунікації між громадянином і державою.

Учасники зустрічі дізналися про особливості проекту, пов’язані з новою філософією діяльності Міністерства юстиції. Насамперед вона полягає у перетворенні Міністерства на своєрідний великий сервісний центр, який знає про нагальні потреби громадян і запроваджує інструменти для їхнього задоволення. «На старті проекту», - зазначає Олена Семикіна, «соціологічні опитування показували, що більшість українців відчувають себе незахищеними у правовому плані. Для нас першочерговим завданням стала робота саме з цим аспектом…».

Всі зацікавлені змогли дізнатися про модель функціонування системі безоплатної правової допомоги, яка в тому числі включає в себе забезпечення з боку держави адвокатських послуг для малозабезпечених та соціально вразливих категорій громадян, компетенції та систему роботи Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка вже одержала скорочену назву «Антирейдерська комісія». У той же час було акцентовано на тому, що стратегія проекту в широкому сенсі спрямована на підвищення поінформованості населення про їхні права та обов’язки і, як наслідок, формування відповідної правової свідомості, яка б значно змінила сприйняття українцями своєї ролі в державі як активної її частини і саме ставлення до цієї держави як до правової.

Проект, зі слів Олени Семикіної, задумувався як мобільний і гнучкий. Його гасло, - «Знаю! Дію! Захищаю!» містить у собі не лише парадигму реакції на запити, але передбачає реагування на потенційні виклики. Постійний моніторинг інформації дає можливості превентивно на законодавчому рівні піднімати соціально-значимі питання, підтримувати відповідні законотворчі ініціативи. А використання різних способів комунікації, куди входять і он-лайн спілкування, і телефони «гарячої лінії» дозволяють регулярно вносити корективи до блоку суспільних запитів, робити їх більш відповідними моменту. Як приклади, це такі актуальні в окремі періоди часу проблеми, як субсидії, питання власності на землю, виплати різної категорії тощо.

Проект було започатковано Міністерством юстиції, проте він охоплює діяльність і інших міністерств. Так, в партнерстві з Міністерством освіти та науки було розпочато кампанію «ХАБАРНИЦТВО – СТОП!», яка стосувалася проблеми незаконних поборів у вишах. Міністерство соціальної політики, використовуючи ресурс проекту, одержало додаткові можливості для адміністрування і роз’яснення тематики субсидій та ін.

Наприкінці зустрічі координатор проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Юлія Сергеєва закликала представників усіх органів влади до співпраці, а також подякувала головним партнерам-донорам, без фінансової підтримки яких він би не мав належного ресурсу для реалізації. Це: Програма USAID «Нове правосуддя» та Міжнародний фонд «Відродження».

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України проект «Я МАЮ ПРАВО!» одержав статус національного. В листопаді Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

 

Презентація

Круголь Юрій Васильович - начальник Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області.

Головні розділи 

Напрямки діяльності

Фотогалерея

Відеогалерея

ГУЮ на Фейсбук

Skype

Гарячі телефонні лінії

banner of_hotline

Зараз на сайті 

На сайті 62 гостей та відсутні користувачі

Skype

Інформація для громадян,які приїхали з Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Громадська приймальня ГУЮ Вінницької обл.

banner of_odryzhenya

banner of_torgu

link00
link00

Реєстри

banner of_visnik

banner of_notarius

banner of_byuleten

 Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції

banner of_korupciya

Scroll to top