У Вінницькій області працює оперативний штаб з протидії рейдерським захопленням земель та врожаю, телефон «гарячої лінії» ГТУЮ у Вінницькій області: (0432) 66-11-66, графік роботи «гарячої лінії» – пн.-чт.: 09.00-13.00, 14.00-18.00; пт.: 09.00-13.00, 14.00-16.45. Крім того, про факти рейдерських захоплень можна повідомляти на «гарячу лінію» Вінницької облдержадміністрації за телефоном: (0432) 61-45-03 чи email: stopreаder@vin.gov.ua

Конституцією України закріплено норму про те, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань. 

Статтею 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» гарантовано право на справедливий суд. Кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи мають право на судовий захист в Україні нарівні з громадянами і юридичними особами України.

Цивільним кодексом України закріплено захист цивільних прав та інтересів. Так, статтею 15 Цивільного кодексу визначено,  що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Далі, статтею 16 зазначено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов'язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Проте у 2016 році, Міністерством юстиції України впроваджено інноваційний та дієвий механізм захисту власних прав у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації бізнесу. Зміст полягає в зверненні до Міністерства юстиції України або його територіальних органів із відповідною скаргою. На законодавчому рівні вказаний процес оскарження закріплений в Законах України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Порядок розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції України визначений Кабінетом Міністрів України постановою від 25 грудня 2015 р. №1128. Порядок розгляду скарг у сфері державної реєстрації визначає процедуру розгляду, відповідно до вказаних вище Законів, скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації, територіального органу Мін’юсту, що здійснюється Мін’юстом та його територіальними органами.

Суттєві відмінності від судового оскарження :

безоплатність такої процедури, адже, під час звернення до суду, особа сплачує судовий збір, витрачає кошти на адвоката тощо, а звернення до Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області або у визначених випадках безпосередньо до Міністерства юстиції України не передбачає будь-яких фінансових витрат;

строки розгляду звернення особи (які є суттєво меншими за часом) та відсутність процесуальної складності для скаржника.

Зразки скарг, якими можна скористатись для захисту своїх законних прав та інтересів, можна знайти за наступним посиланням :
http://vinjust.gov.ua/komisiia-z-pytan-z-rozhliadu-skarh-u-sferi-derzhavnoi-reiestratsii/zrazki-skarg.html

____________________________________________________________________

Підготовлено 13.01.2017 року
провідним спеціалістом відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Поліщук А.С.

 

Круголь Юрій Васильович - начальник Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області.

Головні розділи 

Напрямки діяльності

Фотогалерея

Відеогалерея

ГУЮ на Фейсбук

Skype

Гарячі телефонні лінії

banner of_hotline

Зараз на сайті 

На сайті 120 гостей та відсутні користувачі

Skype

Інформація для громадян,які приїхали з Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Громадська приймальня ГУЮ Вінницької обл.

banner of_odryzhenya

banner of_torgu

link00
link00

Реєстри

banner of_visnik

banner of_notarius

banner of_byuleten

 Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції

banner of_korupciya

Scroll to top